a
  • Türkstil
  • Giyim
  • ‘Sentez Merter’ yeni nesil dükkanlarıyla tekstil piyasasına nefes aldırıyor

‘Sentez Merter’ yeni nesil dükkanlarıyla tekstil piyasasına nefes aldırıyor

Bugüne kadar eski ve güvensiz yapı stoğu olan bölgelerde sıkışık şartlarda faaliyet gösteren pek çok tekstilci, şimdi tekstil ve hazır giyimin kalbi Merter’de buluşuyor.  

Kadın giyimin öncü markalarını bir çatı altında buluşturan yeni nesil kadın giyim alışveriş merkezi ‘Sentez Merter’, eski ve güvensiz binaların altlarına sıkışan dükkanlar için alternatif olarak hayata geçiyor.Sentez Merter’ kapılarını açmak için gün sayarken, modern dükkanlar da yatırımcılarıyla buluşmaya devam ediyor.

 

Tekstil ve hazır giyim sektörünün talebi üzerine Merter’de hayata geçirilen yeni nesil kadın giyim alışveriş merkezi ‘Sentez Merter’, giyimin öncü markalarını aynı çatı altında topluyor.

Türkiye’nin hazır giyim merkezi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezinin kapılarını açmasına sayılı günler kala dükkanlar yatırımcılarıyla buluşmaya devam ediyor.

Sentez Merter Yatırım A.Ş. tarafından hayata geçirilen ‘Sentez Merter’in, eski ve güvensiz yapı stoğu olan binaların altlarına sıkışmış dükkanlar için yeni nesil bir alternatif olduğunu belirten proje pazarlama şirketi K&B Property Türkiye Genel Müdürü Kudret Hazer “Sentez Merter, hayata geçmeden önce bir anket yapıldı. Güngören, Merter, Laleli, Osmanbey, Zeytinburnu ve Bayrampaşa’daki esnafla gerçekleştirilen bu anket sonucunda gördük ki; Merter için böyle bir talep var. Fizibilite çalışmalarının ardından ‘Sentez Merter’ hayat buldu. Tekstil ve hazır giyim sektörünün yoğun olarak bulunduğu bu bölgelerde çok eski yapı stoğu var. Burayı, birçoğu çok deprem güvenliği dahi olmayan bu eski binaların alt katlarındaki plansız dükkanlar için ultra modern şartlar sağlayan yeni nesil bir pazar yeri olarak düşünebiliriz” dedi.

İskanı alınan, kat mülkiyetlerinin ve tapuların hazır olduğu ‘Sentez Merter’in, 24 bin metrekare kapalı alanda 240 adet satışa hazır dükkândan oluştuğunu söyleyen Kudret Hazer, uluslararası bir merkez yaptıklarının altını çizdi.

En kapsamlı yeni nesil kadın tekstil alışveriş merkezi olarak tanımlanan ‘Sentez Merter’de dükkan büyüklükleri 20 metrekareden başlıyor ve 100 metrekareye kadar modüler sistemle büyütülebiliyor. Satış ve kiralama süreci devam eden dükkanların yüzde 50’si şimdiden tamamen doldu. Satış fiyatları 8 milyon 140 bin TL’den başlayan dükkanlar, vade farksız 24 ay taksitle satışa sunuluyor. Hava parasının olmadığı kiralama sisteminde ise dükkanların kira fiyatları aylık 33 bin TL’den başlıyor.

Sektörün her türlü ihtiyacını karşılamasına olanak veren ‘Sentez Merter’ toplantı odaları, defile alanı, döviz bürosu, showroom, restoran, kafe, banka, otopark ve vale hizmetleri gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Yükleme alanları, AVM’yi gezenlerden bağımsız özel yük asansörleri ile bir tekstilcinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Ulaşımın son derece kolay olduğu ‘Sentez Merter’, metro ve raylı sistemin kesiştiği noktada yer alıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Pınar Deniz ile NetWork’ün Modern Şehir Hikayesi!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.